Skip to content

129 Driftwood DrBayville, NJ 08721

Built 1994

Last Sale Price
$197,500
Last Sale Date
Sep 9, 2013

Property Information

Block858.08
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page155

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage1,828
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,400
31%
Improvement Value:$141,200
69%
Total Assessment$203,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,909+3.9%
2024$4,724+4.1%
2023$4,538+0.0%
2022$4,538+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$197,500

From:

To:

Sq Ft1,828DeedBook 15638, Page 369Recorded9/12/2013

Property Sale

Sale
$163,900
DeedBook 5196, Page 679

Property Built

Built

Year Built: 1994