Skip to content

123 Driftwood DrBayville, NJ 08721

Built 1992

Last Sale Price
$258,950
Last Sale Date
Apr 9, 2019

Property Information

Block858.08
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page155

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage1,832
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,000
30%
Improvement Value:$144,600
70%
Total Assessment$206,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,731+4.1%
2024$4,543-1.3%
2023$4,605+0.0%
2022$4,605+8.9%
Property History

Property Sale

Sale
$258,950

From:

To:

Sq Ft1,832DeedBook 17437, Page 427Recorded4/11/2019

Property Sale

Sale
$174,500
DeedBook 5764, Page 126

Property Sale

Sale
$168,900
DeedBook 5000, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1992