Skip to content

155 Route 9Bayville, NJ 08721

Built 2023
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 16, 2022

Property Information

Block882
Lot2.05
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page143

Building Details

Building Class10
Description2-1SCB
Dwellings1
ZoningHB
Sq Footage23,220
Acreage3.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$458,700
15%
Improvement Value:$2,550,300
85%
Total Assessment$3,009,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$72,547+3.9%
2024$69,809+582.8%
2023$10,224+0.0%
2022$10,224+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2023