Skip to content

6 Sander WayBayville, NJ 08721

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$690,000
Last Sale Date
Oct 19, 2023

Property Information

Block882
Lot38.14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings0
ZoningR200
Sq Footage2,888
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$141,800
32%
Improvement Value:$302,400
68%
Total Assessment$444,200

Sale
$690,000
Sq Ft2,888DeedBook 19560, Page 1519Recorded12/13/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023