Skip to content

25 Stollman StBayville, NJ 08721

Built 1998

Last Sale Price
$153,900
Last Sale Date
Jun 18, 1998

Property Information

Block886.03
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage2,723
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,500
26%
Improvement Value:$285,700
74%
Total Assessment$385,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,287+3.9%
2024$8,937+4.1%
2023$8,586+0.0%
2022$8,586+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$153,900
DeedBook 5591, Page 132

Property Built

Built

Year Built: 1998