Skip to content

913 Edgebrook Dr NorthToms River, NJ 08757

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 2024

Property Information

Block9.07
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPRRC
Sq Footage1,119
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
28%
Improvement Value:$77,200
72%
Total Assessment$107,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,335+4.4%
2024$2,237+4.6%
2023$2,139+0.0%
2022$2,139+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970