Skip to content

26 Westwood DrBayville, NJ 08721

Built 1975

Last Sale Price
$93,000
Last Sale Date
Jan 22, 1990

Property Information

Block939.01
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page160

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage1,404
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,400
45%
Improvement Value:$127,000
55%
Total Assessment$230,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,555+3.9%
2024$5,345+4.1%
2023$5,136+0.0%
2022$5,136+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$93,000
DeedBook 4849, Page 348

Property Built

Built

Year Built: 1975