Skip to content

10 Serpentine DrBayville, NJ 08721

Built 1950
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 14, 2004

Property Information

Block973
Lot1.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page208

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
ZoningHB
Sq Footage3,600
Acreage2.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$411,500
92%
Improvement Value:$38,000
8%
Total Assessment$449,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,837+3.9%
2024$10,428+4.1%
2023$10,019+0.0%
2022$10,019+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950