Skip to content

506 Radovan AveBayville, NJ 08721

Built 1990

Last Sale Date
Mar 13, 1989

Property Information

Block983
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page134

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,100
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,700
30%
Improvement Value:$237,300
70%
Total Assessment$339,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,923+4.0%
2024$7,615+4.2%
2023$7,306+0.0%
2022$7,306+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4742, Page 951