Skip to content

21 Serpentine DrBayville, NJ 08721

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 18, 2020

Property Information

Block998
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page213

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningRHB
Sq Footage2,228
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$114,500
44%
Improvement Value:$144,700
56%
Total Assessment$259,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,249+3.9%
2024$6,013+4.1%
2023$5,778+0.0%
2022$5,778+2.9%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$157,000
DeedBook 10187, Page 1106

Property Sale

SaleMulti
$139,000
DeedBook 5741, Page 221

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 4926, Page 532

Property Built

Built

Year Built: 1982