Skip to content

204 6th Ave.Mantoloking, NJ 08738

Built 2014

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2023

Property Information

Block10.16
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.01

Building Details

Building Class16
Description2.5SF2G
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,623
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$287,300
61%
Improvement Value:$184,000
39%
Total Assessment$471,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,174+5.2%
2024$11,570+3.5%
2023$11,179+1.7%
2022$10,993+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014