Skip to content

52 Nejecho Dr.Brick, NJ 08723

Built 1948

Last Sale Date
Apr 23, 2024

Property Information

Block100
Lot31.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14.1

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,744
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
50%
Improvement Value:$130,100
50%
Total Assessment$260,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,718+5.2%
2024$6,385+3.5%
2023$6,170+1.3%
2022$6,092+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1948