Skip to content

2115 Route 88Brick, NJ 08724

Commercial

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Jun 7, 2017

Property Information

Block1026.18
Lot16
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class---
Description1CB
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,600
76%
Improvement Value:$77,700
24%
Total Assessment$320,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,360+5.4%
2024$7,934+3.6%
2023$7,655+1.3%
2022$7,556+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000

From:

To:

DeedBook 16766, Page 1385Recorded6/13/2017

Property Sale

Sale
$222,222
DeedBook 4985, Page 602