Skip to content

114 Malmy Dr.Brick, NJ 08724

Built 1958

Last Sale Date
Oct 18, 2024

Property Information

Block1033.27
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page55.4

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,066
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,300
53%
Improvement Value:$104,400
47%
Total Assessment$220,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,510+5.6%
2024$5,217+3.8%
2023$5,025+1.4%
2022$4,956+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958