Skip to content

204 Midstreams Pl.Brick, NJ 08724

Built 1959

Last Sale Price
$234,000
Last Sale Date
Oct 16, 2002

Property Information

Block1037.21
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.5

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,347
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,100
52%
Improvement Value:$128,900
48%
Total Assessment$267,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,969+5.4%
2024$6,614+3.6%
2023$6,381+1.3%
2022$6,299+1.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$234,000
DeedBook 11051, Page 1333

Property Built

Built

Year Built: 1959