Skip to content

210 Midstreams Pl.Brick, NJ 08724

Commercial

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jan 27, 2017

Property Information

Block1037.21
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page50.5

Building Details

Building Class10
Description1SS
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage2,200
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,000
44%
Improvement Value:$190,800
56%
Total Assessment$337,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,817+5.4%
2024$8,367+3.6%
2023$8,073+1.3%
2022$7,969+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

From:

To:

DeedBook 16648, Page 1261Recorded2/2/2017

Property Sale

SaleMulti
$155,000
DeedBook 5079, Page 224