Skip to content

324 Martin PlaceBrick, NJ 08724

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 17, 2014

Property Information

Block1068.120
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page57.3

Building Details

Building Class16
Description2SF2G-P 1686
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,686
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,000
48%
Improvement Value:$151,700
52%
Total Assessment$291,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,613+5.4%
2024$7,225+3.6%
2023$6,972+1.3%
2022$6,881+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$161,000
DeedBook 10249, Page 641

Property Built

Built

Year Built: 1989