Skip to content

1130 Industrial Pkwy.(A)Brick, NJ 08724

Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 9, 2012

Property Information

Block1068
Lot28
QualifierC001
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningM1
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,200
40%
Improvement Value:$264,400
60%
Total Assessment$440,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,500+5.4%
2024$10,914+3.6%
2023$10,530+1.3%
2022$10,394+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$82,500
DeedBook 5695, Page 747