Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1130 Industrial Pkwy.(B)Brick, NJ 08724
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 9, 2012
Property Information
Block1068
Lot28
QualifierC002
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page58
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningM1
Sq Footage---
Acreage0.15
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$58,700
40%
Improvement Value:$88,100
60%
Total Assessment$146,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,831 | +5.4% |
| 2024 | $3,636 | +3.6% |
| 2023 | $3,509 | +1.3% |
| 2022 | $3,463 | +1.7% |
Property History
No events match the selected filters.