Skip to content

665 Spiral Dr.Brick, NJ 08724

Built 1954

Last Sale Date
Jan 9, 2023

Property Information

Block1086.04
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page56.2

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,024
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,500
65%
Improvement Value:$71,200
35%
Total Assessment$201,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2014$3,810+1.1%
2013$3,768+7.2%
2012$3,516+2.5%
2011$3,430+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954