Skip to content

644 Spiral DrBrick, NJ 08724

Built 1965

Last Sale Date
May 20, 1997

Property Information

Block1086.08
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page56.2

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,921
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
48%
Improvement Value:$140,900
52%
Total Assessment$270,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,084+5.2%
2024$6,735+3.5%
2023$6,510+1.4%
2022$6,420+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965