Skip to content

321 Mantoloking RdBrick, NJ 08723

Commercial

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Mar 25, 1992

Property Information

Block109.06
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page15.1

Building Details

Building Class10
Description2SB1G
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage5,000
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$278,600
50%
Improvement Value:$273,400
50%
Total Assessment$552,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,258+5.2%
2024$13,552+3.5%
2023$13,093+1.3%
2022$12,928+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 4980, Page 697