Skip to content

386 Jarome StBrick, NJ 08724

Built 1994

Last Sale Price
$129,750
Last Sale Date
Oct 29, 1998

Property Information

Block1108.03
Lot49
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page59.4

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRML5
Sq Footage1,492
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,900
52%
Improvement Value:$128,900
48%
Total Assessment$266,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,963+5.4%
2024$6,609+3.6%
2023$6,377+1.3%
2022$6,294+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$129,750
DeedBook 5632, Page 149

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 5170, Page 542

Property Built

Built

Year Built: 1994