Skip to content

00 Seattle Ave.Brick, NJ 08724

Last Sale Date
Aug 24, 2017

Property Information

Block1113
Lot4.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$425+0.5%
2018$423+2.7%
2017$412+0.8%
2016$408+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 16850, Page 1772