Skip to content

103 Zachary CourtBrick, NJ 08724

Built 1997

Last Sale Price
$204,790
Last Sale Date
May 28, 1997

Property Information

Block1129.01
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page59.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G-P 2452
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$139,800
32%
Improvement Value:$293,100
68%
Total Assessment$432,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,299+5.4%
2024$10,723+3.6%
2023$10,346+1.3%
2022$10,212+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$204,790
DeedBook 5486, Page 230

Property Built

Built

Year Built: 1997