Skip to content

10 Cleveland Ave.Brick, NJ 08724

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2012

Property Information

Block1151.03
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page60.2

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage3,127
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,400
29%
Improvement Value:$336,700
71%
Total Assessment$475,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,400+5.4%
2024$11,768+3.6%
2023$11,355+1.3%
2022$11,208+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$210,950
DeedBook 4815, Page 682

Property Built

Built

Year Built: 1990