Skip to content

67 Frank Neri Dr.Brick, NJ 08724

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 1999

Property Information

Block1157.14
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page60.1

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,944
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,000
46%
Improvement Value:$154,700
54%
Total Assessment$287,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,509+5.4%
2024$7,126+3.6%
2023$6,876+1.3%
2022$6,787+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985