Skip to content

1666 Route 88Brick, NJ 08724

Last Sale Date
May 16, 2024

Property Information

Block1170.01
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page61.1

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningHS
Sq Footage2,580
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$142,900
38%
Improvement Value:$233,900
62%
Total Assessment$376,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,834+5.4%
2024$9,333+3.6%
2023$9,006+1.3%
2022$8,889+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0