Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
415 Jack Martin BlvdBrick, NJ 08724
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 26, 1992
Property Information
Block1170
Lot18.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page61
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningHS
Sq Footage---
Acreage5.91
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$3,088,000
40%
Improvement Value:$4,712,300
60%
Total Assessment$7,800,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1998 | $203,588 | +1054.6% |
| 1997 | $17,633 | +0.3% |
| 1996 | $17,587 | -2.1% |
| 1995 | $17,970 | +17.8% |
Property History
No events match the selected filters.