Skip to content

457 Jack Martin Blvd.(Unit C204)Brick, NJ 08724

Commercial

Last Sale Price
$469,318
Last Sale Date
Feb 4, 2016

Property Information

Block1170
Lot21
QualifierC204
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page61

Building Details

Building Class10
DescriptionCONDO
Dwellings1
ZoningHS
Sq Footage1,932
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
45%
Improvement Value:$259,400
55%
Total Assessment$474,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,374+5.4%
2024$11,743+3.6%
2023$11,331+1.3%
2022$11,184+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$469,318

From:

To:

DeedBook 16314, Page 1866Recorded2/11/2016