Skip to content

13 Lisa DriveBrick, NJ 08724

Built 1978

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Jul 7, 2005

Property Information

Block1192.37
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page44.3

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,488
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,400
51%
Improvement Value:$127,300
49%
Total Assessment$258,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,752+5.4%
2024$6,408+2.0%
2023$6,283+1.3%
2022$6,202+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 12737, Page 1081

Property Built

Built

Year Built: 1978