Skip to content

2nd Ave.(Block 1223 Lot 686)Brick, NJ 08724

Last Sale Date
Feb 11, 2019

Property Information

Block1223
Lot686
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page64.1

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$41,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,075+5.2%
2024$1,022+3.5%
2023$988+1.4%
2022$974+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 17420, Page 361Recorded3/26/2019