Skip to content

384 South Lake Dr.Brick, NJ 08724

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 7, 2023

Property Information

Block1256.05
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page65.2

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,282
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,500
55%
Improvement Value:$115,000
45%
Total Assessment$255,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,681+5.2%
2024$6,352+3.5%
2023$6,140+1.4%
2022$6,055+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$225,000
DeedBook 15243, Page 373

Property Built

Built

Year Built: 1985