Skip to content

324 Kelly Ave.Brick, NJ 08724

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 4, 2024

Property Information

Block1287.57
Lot33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page65.1

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,200
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$142,500
46%
Improvement Value:$167,800
54%
Total Assessment$310,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,114+5.2%
2024$7,714+3.5%
2023$7,457+1.4%
2022$7,354+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985