Skip to content

328 21st Ave.Brick, NJ 08724

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2002

Property Information

Block1304.97
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page65.1

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage572
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,400
73%
Improvement Value:$52,800
27%
Total Assessment$196,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,131+5.2%
2024$4,878+3.5%
2023$4,715+1.4%
2022$4,650+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$59,000
DeedBook 5181, Page 680

Property Built

Built

Year Built: 1951