Skip to content

101 Riverside Dr. No.Brick, NJ 08724

Last Sale Date
Mar 11, 2009

Property Information

Block1323
Lot1.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.2

Building Details

Building Class10
Description1SF,2SF,3-
Dwellings1
ZoningB1
Sq Footage---
Acreage1.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,495,500
62%
Improvement Value:$1,529,100
38%
Total Assessment$4,024,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$105,243+5.2%
2024$100,052+3.5%
2023$96,711+1.4%
2022$95,383+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 14235, Page 1170