Skip to content

194 Riverside Dr. No.Brick, NJ 08724

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 30, 1999

Property Information

Block1326.03
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.2

Building Details

Building Class16
Description1SF-P 2199
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,700
45%
Improvement Value:$176,500
55%
Total Assessment$320,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,373+5.2%
2024$7,960+7.3%
2023$7,418+1.4%
2022$7,316+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$110,000
DeedBook 5037, Page 758

Property Built

Built

Year Built: 1970