Skip to content

266 22nd AveBrick, NJ 08724

Built 1978

Last Sale Date
Jul 23, 2024

Property Information

Block1343.27
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.4

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,344
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,800
47%
Improvement Value:$154,300
53%
Total Assessment$291,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,612+5.2%
2024$7,237+3.5%
2023$6,995+1.4%
2022$6,899+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978