Skip to content

208 Cleveland Ct.Brick, NJ 08724

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2021

Property Information

Block1358.41
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.3

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,656
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$142,500
54%
Improvement Value:$120,200
46%
Total Assessment$262,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,870+5.2%
2024$6,531+3.5%
2023$6,313+1.4%
2022$6,226+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$216,000
DeedBook 15215, Page 611

Property Built

Built

Year Built: 1981