Skip to content

207 Cleveland Ct.Brick, NJ 08724

Built 1983

Last Sale Date
May 17, 2024

Property Information

Block1361.43
Lot39
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.3

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,510
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,000
52%
Improvement Value:$127,700
48%
Total Assessment$267,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,750+5.4%
2024$6,405+3.6%
2023$6,183+1.4%
2022$6,094+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1983