Skip to content

210 Riviera DrBrick, NJ 08724

Built 1950

Owner
---
Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Mar 31, 2025

Property Information

Block1364.31
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.3

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,008
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$141,200
76%
Improvement Value:$44,800
24%
Total Assessment$186,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,364+5.8%
2024$4,124+3.9%
2023$3,970+1.6%
2022$3,908+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$355,000
Sq Ft1,008DeedBook 19980, Page 758Recorded4/11/2025

Property Built

Built

Year Built: 1950