Skip to content

269 Riverside Dr. No.Brick, NJ 08724

Built 2003

Last Sale Price
$372,000
Last Sale Date
Jan 13, 2004

Property Information

Block1369
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.3

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,064
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$178,200
54%
Improvement Value:$154,000
46%
Total Assessment$332,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,687+5.2%
2024$8,258+3.5%
2023$7,983+1.4%
2022$7,873+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$372,000
DeedBook 11878, Page 1299

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

SaleMulti
$95,000
DeedBook 11175, Page 1220