Skip to content

66 S. Beverly Dr.Brick, NJ 08724

Built 1984

Last Sale Date
Aug 2, 2016

Property Information

Block1374
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page67.1

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,395
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$241,200
67%
Improvement Value:$118,700
33%
Total Assessment$359,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,411+5.2%
2024$8,947+3.5%
2023$8,648+1.4%
2022$8,530+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1984