Skip to content

11 Jaywood Manor DrBrick, NJ 08724

Built 1975

Last Sale Date
Oct 22, 2003

Property Information

Block1385.01
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page67.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage3,072
Acreage0.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,200
38%
Improvement Value:$332,300
62%
Total Assessment$538,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,082+5.2%
2024$13,387+3.5%
2023$12,940+1.4%
2022$12,762+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975