Skip to content

661 Rolling Hills CtBrick, NJ 08724

Built 1976

Last Sale Date
Apr 20, 2015

Property Information

Block1385.03
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page67.2

Building Details

Building Class18
Description2SF2G-P 2912
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage2,912
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$175,900
36%
Improvement Value:$312,800
64%
Total Assessment$488,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,780+5.2%
2024$12,149+3.5%
2023$11,743+1.4%
2022$11,582+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976