Skip to content

677 Rolling Hills CtBrick, NJ 08724

Built 2006

Last Sale Date
Jan 2, 2018

Property Information

Block1385.09
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page67.3

Building Details

Building Class18
Description2SFG
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage2,579
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
31%
Improvement Value:$367,200
69%
Total Assessment$532,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,667+5.3%
2024$12,980+3.5%
2023$12,539+1.4%
2022$12,363+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2006