Skip to content

658 Rolling Hills CtBrick, NJ 08724

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 2007

Property Information

Block1385.09
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page67.3

Building Details

Building Class19
Description2SF3G-P 3571
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage3,571
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,600
23%
Improvement Value:$540,800
77%
Total Assessment$702,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,368+5.2%
2024$17,462+3.5%
2023$16,879+1.4%
2022$16,647+1.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 10575, Page 1250