Skip to content

192b Sawmill RoadBrick, NJ 08724

Built 1974

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2025

Property Information

Block1386
Lot10
QualifierC488
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page68.4

Building Details

Building Class35
DescriptionCOND
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,014
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
44%
Improvement Value:$44,700
56%
Total Assessment$79,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,084+5.2%
2024$1,981+3.5%
2023$1,915+1.4%
2022$1,889+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974