Skip to content

810 Constitution Dr.Brick, NJ 08724

Built 1993

Last Sale Date
Jan 5, 2007

Property Information

Block1427.01
Lot101
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page73.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,813
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,300
31%
Improvement Value:$288,300
69%
Total Assessment$418,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,946+5.2%
2024$10,406+3.8%
2023$10,025+1.4%
2022$9,888+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 13486, Page 367

Property Sale

Sale
$131,900
DeedBook 5088, Page 904

Property Built

Built

Year Built: 1993