Skip to content

676 Denise Ct.Brick, NJ 08724

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 20, 2003

Property Information

Block1429.02
Lot2
QualifierC0676
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page74.4

Building Details

Building Class35
DescriptionCONDO
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,200
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
48%
Improvement Value:$97,500
52%
Total Assessment$187,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,903+5.2%
2024$4,661+3.5%
2023$4,506+1.4%
2022$4,444+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979